0532 227 84 49
Sosyal Medya Hesaplarımız

Medyum Nedir

Anasayfa » Merak Edilenler » Medyum Nedir

Medyum Nedir? Türkiye’de Medyumluk

Değişik ilimler ile ilgilenen bireylerin en fazla merak ettiği suallerden birisi medyum nedir sualidir. Medyum sözcüğünün bütün anlamı genellikle Dünya’dan vücudu biçimde parçalamış ruhlar ile irtibata geçen ve onlardan aldıkları tesirleri Dünya’ya yansıtan özel hünerli şahıs demektir. Genellikle medyumlar psişik açıdan öbür şahıslara göre daha alıngan olurlar. Bu nedenle medyumların daha özel yaratılmış şahsiyetlere sahip olduğu öğrenilir. Bununla birlikte özel marifetleri sayesinde medyumlar öbür ruhlar ile ruhsal ya da zekasal açıdan irtibata geçen şahıslardır.

Medyumlar genellikle ruhsal açıdan öbür ruhlar ile irtibata geçerek, muhtelif emellere hizmet edilmesini sağlarlar. Fakat spiritüalist kavrayışına göre medyumların bu özel kabiliyetlerini makûs emel ya da şahsi çıkar kısmetine kullanmaması gerekir.

MEDYUMLAR NASIL BAKIM YAPARLAR?

Basmakalıp insanlar 5 duyu uzuvları ile öbür insanlar ile irtibata geçer. Fakat medyumlar basmakalıp insanların 5 duyu uzvunu kullandığı gibi bağlantı halinde kalmaz. Genellikle medyumlar 5 duyu uzvunu aşan yüksek sinyallere ve idrak etme eforuna sahiptir. Bu sayede öbür insanlara göre değişik yollar ile ruhsal alanda bağlantı halinde kalabilirler. Medyum bağlantı usulleri medyumların özelliiklerine göre değişebilir. Bu bağlantı usuller şu biçimdedir;

1-Kulağa gelen sesler ile bağlantı,
2-Altıncı his ya da düşünce gücüyle bağlantı,
3-Tırnağa bakarak bağlantı.

Bu bağlantı cinslerinin her biri medyumlarda değişik biçimde ortaya çıkmaktadır. Bazı medyumlar bu 3 bağlantı usulünü kullanırken kimileri de yalnızca 1 tanesini kullanmaktadır.

MEDYUMLARIN ALTINCI HİS İLE BAĞLANTI KURMASI

Medyumlar ruhsal alan ile bağlantı kurarken hislerini kullanırlar. Çoğu medyum genellikle bu özel kabiliyetlerini altıncı hislerinden yararlanarak, ortaya koyar. Düşünce eforu olarak da adlandırılan bu bağlantı usulü, medyumun bir mevzu üzerine yoğunlaşması ile olası olmaktadır. Altıncı hisleri ile hareket eden ve irtibatı sağlayan medyumlar içindeki sese kulak vermektedir. Ruhsal alanda başka bir şahısla konuşuyor gibi olan medyumlar, tamamen duyguları ve hisleri ile bağlantı halinde kalırlar.

MEDYUMLARIN KULAĞA GELEN SESLER İLE İRTİBATTA KALMASI

Medyumların dünyada olmayan ruhlar ile irtibatta kalmasını sağlayan öbür bir usul ise kulağa gelen seslerdir. Bazı medyumlar kulağına bir ses geliyormuş gibi dinlemeye başlarlar. Hatta bazı medyumlar dinlemeyi ve dinlemeyi idrak etmek için kadeh ya da değişik bir eşya kullanabilirler. Bu bağlantı usulü genellikle medyumların taşıdığı özel beceriler ile alakalıdır.

MEDYUMLARIN TIRNAĞA BAKARAK BAĞLANTI KURMASI

Medyumun tırnağa bakarak bağlantı kurması usulü ise pek kullanılmaz. Bu usulde medyum genellikle karşısındaki şahsın tırnağına bakarak, hadiseleri ve neticeleri izlemeye başlar. Başparmak tırnağına bakılarak yapılan bu bağlantı usulü çoğu zaman yanıltıcı neticeler de verebilmektedir. Tamamen tırnağa odaklanan medyum, tınak üzerini sanki bir televizyon ekranı gibi izler ve hadiseler ile alakalı bilgi verir.

MEDYUM ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Medyum çeşitleri kullanılan medyumluğun usulüne göre 2 değişik çeşide parçalar. Bu çeşitlerden ilki algı ile istem güzergahından medyumluk, değişiği de tezahür güzergahından medyumluktur.

Tezahür güzergahından medyumluk, kendi içerisinde fiziksel ve zekasal olarak parçalamaktadır. Fiziksel medyumluk genellikle ruhsal açıdan bağlantının olmadığı yalnızca Materyalizasyon, levitasyon ya da demateryalizasyon gibi fiziksel vakaların olduğu paranormalfenomen medyumluktur.
Zekasal medyumlukta ise medyumlar doğrudan ruhsal alanda kalır ve ruhlar ile irtibata geçerler.

Algı ile istem güzergahından medyumluk ise 3 değişik grupta araştırılmaktadır.

-Mekanik Medyumluk: Medyum bu usulde kendi istemi ile hareket etmez, idraksız biçimde vakalara şahit olur.
-Sezgisel Medyumluk: Medyum, sezgisel istikametten kendi istemi ile işleri yapar ve irtibatta kalır.
-Otomatik Medyumluk: Yeniden istem yoktur fakat hareketlere göre bireyde bir idrak etme idrakı bulunur.

MEDYUM NASIL OLUNUR?

Değişik ilimlerle uğraşanlar için muhtelif medyum yorumları bulunmaktadır. Fakat medyum olabilmek, sanıldığı kadar basit değildir. Zira medyumluğun rastgele bir üniversite diploması ya da kurs sertifikası bulunmamaktadır. Peki, medyum nasıl olunur?

Medyum olmak için öncelikle doğuştan gelen bir hünere sahip olunması gerekir. Ayrıca özel birtakım maharetlere sahip olan şahısların da bu marifetleri doğru biçimde kullanmayı öğrenmesi gerekir. Yoksa bu cins maharetlere sahip olan ve makûsa kullanan bireyler öncelikle kendisine hasar verirler. Zira pek çok makûs manevi varlıklar doğru hakimiyet edilerek hareket ettirilmelidir. Bu sebeple medyum olmak herkesin yapabileceği bir şey değildir.

Medyum olmanın ilk koşullarından bir tanesi şahsın derin ve yüksek 6. His sahibi olmasıdır. Altıncı hissi güçlü olan ya da saklı hislerini henüz keşfedememiş bireylerin medyum olma talihi yüksektir. Şahıs bu hislerini doğru biçimde kullanırsa yaptığı işlerde ehli bir karaktere kavuşabilir. Hislerini doğru ve iyi amaçlı kullanan bireyler en iyi medyumlar 2019 listesinde sıralanmış ve zaferli olduklarını ispatlamıştır.

MEDYUMLUK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Medyumlar genellikle doğaüstü eforlara sahip olan ve ruhsal alanlarda dolaşabilen şahıslardır. Değişik ve özel maharetlere sahip olan medyumlar, emel olarak insanlığa yararlı olmalıdır.

Medyumluk özellikleri arasında en fazla göze çarpan husus medyumların sıradan insanlar olmadığıdır. Medyumlar imtiyazlı şahıslardır ve basmakalıp insanların yaşamadıkları şeyleri yaşayabilirler. Medyumluk pek çok dini kitapta da yer alan bir hakikattir. Medyumlar genellikle insan dışı varlıklar ile bağlantı halinde olan ve gelecek ile alakalı bilgi sahibi olan şahıslardır. Medyumluk özellikleri arasında reelinde en ehemmiyetli olanı; emellerdir. Zira medyumlar insanları mutlu etmek ve iyilik yapmak için bu özel maharetlere sahip olurlar. Medyumlar bazı bireylerin yaşamlarına hisleri ile istikamet verirler. Kendileri bu hususta zaferli olduğu gibi değişik insanların da zaferini sağlarlar.

Hislerini zaferli biçimde manevi dünyadan temel dünyaya aktaran medyumlar, tamamen iyilik için işler yapmalıdır. Bu açıdan genellikle öbür insanlar için iyilik büyüleri yapmaları gerekir.

MEDYUMLAR NASIL BAKIM YAPARLAR?

Medyumlar insanların iyiliği için yapmak istedikleri çalışmalara öncelikle bakım operasyonu ile başlarlar. Bu bakım operasyonu esnasında medyumların bazı hisleri de ortaya çıkabilir. Bu hislerin ortaya çıkması ile birlikte bireyler hadiseleri medyumlar nasıl öğreniyor biçiminde muhtelif sualler sorabilirler. Bu sualin yanıtı medyumun hislerinin derinliğine bağlıdır. Minik bir bakım çalışması sonrasında medyumlar geçmiş ve gelecek ile alakalı muhtelif bilgilere sahip olabilirler.

Medyumlar bakıma başlamadan evvel karşısındaki şahsın pak bir enerji içerisinde olmasını sağlarlar. Böylece bakım operasyonu daha doğru yanıtlar verecektir. Medyumluk mevzusunda ciddi ve uzun bir deneyime sahip olan bireyler ancak bakım yaparak, doğru neticeler alabilirler. Bakım ve vefk çalışmaları yönünde bireylerin enerjisi ile bilgiler hareket ettirilir ve doğruluğu ispatlanır.

Medyumların yaptığı bakım işleri oldukça hasarsız harekâtlardır. Genellikle bakımlar bireylerin suallerini cevaplamaya müteveccihtir. Bakım çalışmalarının yapılmasındaki temel emel ise şahsın değişik bir enerji altında olup olmadığını kavramaktır. Şayet şahıs bir başka enerji altında ise medyumlar tarafından değişik yollar incelenir. Bakım çalışmalarının yapılması için medyum ile şahsın yakın konumlarda olması çok ehemmiyetlidir. Özellikle aynı civarda olma ve görüşebilme özelliklerinin kullanılması gerekir. Bu sayede medyumlar bireylerin ortaya çıkardığı enerjileri çok daha iyi biçimde sezebilirler.

Bazı medyumlar bakım operasyonları sırasında değişik ve muhtelif objeleri kullanabilirler. Bu enerjinin varlığını çok daha iyi alma ile alakalı bir gidişattır. Medyumlar nasıl bakım yanıtı da bu biçimde söylenebilir.

WhatsApp Hemen Ara